Kategorie
Różne

Przypinki ślubne od A do Z, weselny poradnik

Przypinki ślubne: małe, niedrogie, a robią robotę

Organizacja ślubu, to dla młodych par nie lada wyzwanie. Zmieniające się trendy, nowe pomysły na ślubne atrakcje to temat rzeka i można się w tym pogubić. Zgadzam się, że to wyjątkowy dzień i trzeba się do niego dobrze przygotować. Jednak nie warto przesadzać, zarówno z samymi pomysłami na weselne atrakcje jak i wydatkami z tym związanymi. Przypinki ślubne dobrze wpisują się w koncepcję zrównoważonej organizacji wesela.

Przypinki mają szerokie zastosowanie o czym dowiesz się w dalszej części artykułu, a jednocześnie nie nadwyrężą portfela narzeczonych. Dla porządku wypunktowałem w alfabetycznej kolejności zagadnienia związane z tym od lat znanym, lecz czasami niedocenianym ślubnym gadżetem.

A jak atrakcje ślubne

Przypinki jakby nie patrzeć, są atrakcją samą w sobie. Nie ważne czy wybierzecie eleganckie, poważne wzory graficzne, czy coś bardziej zabawnego i na luzie. Jest to coś ekstra co proponujecie swoim gościom. Ilość wzorów, pomysłów i możliwości jest nie ograniczona. Owszem jedne wzory są mniej inne bardziej popularne, ale nigdy w naszej ponad 10 letniej historii nie zdarzyło się aby imiona, data i wybrany wzór był jednakowy dla 2 par. Mogę szczerze zagwarantować, że każde zamówione znaczki ślubne są atrakcją wyjątkową i niepowtarzalną.

B jak badge, button, badzik

Choć przypinki znane są Polsce od wielu lat, to ciągle obok proponowanej przez nas nazwy przypinka, funkcjonują brzmiące z angielska określenia, badge, czyli guzik i jego spolszczona wersja badzik. Button, trochę guzik, trochę przycisk i jego spolszczona nazwa w liczbie mnogiej, czyli butony. Wszystkie te określenia odnoszą się do tego samego przedmiotu, określanego także jako znaczek na agrafce. Z języka francuskiego pochodzi też czasem używana nazwa plakietka.

Przypinki dla gości weselnych
Weselne przypinki – znaczki na agrafce

C jak czas zamawiania znaczków weselnych

fot. Planer ślubny

Organizacja ślubu i wesele, to nie lada wyzwanie i często zajmuje wiele miesięcy. Ważną sprawą jest takie zaplanowanie wszystkiego, żeby ze wszystkim zdążyć. Tylko jak tu dokładnie planować rożne pomysły i atrakcje na ślub, gdy nie znamy ostatecznej ilości gości.

Kiedy składać zamówienia na przypinki ślubne, jaki jest bezpieczny czas?

Jeśli chodzi o przypinki, czas produkcji jest krótki. W naszej firmie produkujemy kilka tysięcy badzików dziennie. Pamiętać jednak należy o kilku innych kwestiach, które mają wpływ na całkowity czas realizacji zamówienia (złożenie zamówienia, opłacenie, przygotowanie projektu, akceptacja wizualizacji, produkcja, wysyłka, dostawa).

Żeby mieć 100% pewności, że wszystko będzie na czas i bez potrzeby nie dokładać sobie stresu, przyjmij minimalny czas realizacji zamówienia na tydzień roboczy.

Żeby usprawnić cały proces, proponujemy skontaktować się z nami dużo wcześniej, przygotujemy nieodpłatnie projekt i prześlemy wizualizację do akceptacji. Na kilka dni przed ślubem, gdy ostateczna liczba gości będzie już znana, wystarczy złożyć i opłacić zamówienie on-line, podając nr wcześniej przesłanej przez nas wizualizacji. Taki sposób znacznie skróci czas realizacji. A przypinki trafią do was w ciągu 1-2 dni roboczych. Jednocześnie znając dokładną ilość gości nie zabraknie ich dla nikogo, ani też nie będziecie musieli zamawiać ich z naddatkiem.

D jak dekoracje

Dekoracje weselne to temat rzeka. Tematyka w zależności od pomysłu młodych, często ma związek z porą roku lub zainteresowaniami nowożeńców. Dekoracje możemy podzielić na kilka części: dekoracja kościoła, dekoracja sali (w tym: stoły, krzesła, ścianka za krzesłami Młodej Pary, hall), dekoracja samochodu, dekoracja gości.

fot. Pomysły na ślubne dekoracje samochodu oraz kościelnych ław

Dawniej gości dekorowano malutkimi kokardkami przypinanymi na szpilkę. Dzisiaj kokardki weselne niemal całkowicie zostały wyparte przez przypinki. Wadą kokardek jest brak możliwości zrobienia indywidualnego nadruku, przez co tracą wyjątkowość. Przypinki dzięki możliwości wydrukowania dowolnej treści, w tym imion i daty ślubu, stają się wyjątkową pamiątką. Ponadto grafikę można dopasować do reszty dekoracji, aby razem tworzyły zgodną całość.

E jak eleganckie przypinki ślubne

Przypinki ślubne to dodatek uniwersalny, znaczki są schludne, starannie wykonane, dzięki czemu pasują do każdego stylu. Jednak w zależności od wybranego wzoru mogą zmienić swój charakter. Grafiki możemy podzielić na zabawne, z humorem oraz stylowe, klasyczne.

Przypinki ślubne z wzorem kwiatowym i sercem
Bardzo popularne w ostatnich latach są przypinki z motywem kwiatowym, którego kolor oczywiście nawiązuje do koloru bukietu Panny Młodej

Motyw graficzny może nawiązywać do kolorystyki ślubu lub też tworzyć niezależny dodatek, który będzie zawsze pasował. Mam tu na myśli uniwersalne, jednocześnie eleganckie motywy z obrączkami.

Klasyczne weselne przypinki z obrączkami
fot. Przypinki ślubne z motywem obrączek

F jak foto

Możliwości nadruku w przypadku badzików są w zasadzie nieograniczone. Wykonywany przez nas nadruk jest cyfrowy w kolorystyce CMYK, a więc bez problemu możemy wydrukować dowolną grafikę także zdjęcie. Ślubna przypinka ze zdjęciem Pary Młodej to ciekawe rozwiązanie. Jest to coś wyjątkowego i na pewno spodoba się gościom. Bardzo ważną sprawą jest dobrze zrobione zdjęcie. Najlepiej jest, gdy młodzi organizują tzw. sesję przedślubną. Wówczas nie ma problemu ze zdjęciem. Niestety jest to mniej popularny punkt na liście organizacyjnej.

Oczywiście dobre zdjęcia można zrobić we własnym zakresie, do czego namawiam, bo nie jest to trudne. Odpowiednie jakościowo zdjęcia można zrobić nawet telefonem. Trzeba tylko spełnić kilka innych warunków. Więcej podpowiedzi na temat zdjęć przeczytasz w artykule jak przygotować dobre zdjęcia na przypinki i magnesy.

Przypinki weselne z zdjęciem
fot. Przypinki ślubne ze zdjęciem narzeczonych

G jak gotowe wzory buttonów

Przez lata działania jako producent znaczków na agrafce, zgromadziliśmy pokaźną kolekcję gotowych projektów o ślubnej tematyce. Można je podzielić na kilka grup w zależności od potrzeby. I tak mamy wzory poważne, eleganckie, klasyczne, albo zabawne i żartobliwe. Staramy się śledzić trendy w branży weselnej i cały czas aktualizujemy naszą bazę i dodajemy nowe wzory graficzne. Na pewno znajdziesz projekty w aktualnie modnych kolorach. Poznaj nasze gotowe kolekcje przypinek w modnych kolorach 2022 roku. Zawirowania pandemiczne w 2021 roku nie sprzyjały organizacji wesel. W roku 2022 w dekoracjach weselnych dominują kolory pastelowe, głównie: błękit, fiolet, róż i mięta. Bardziej eleganckie to zdecydowanie w tym roku biel, butelkowa zieleń, bordo i złoto.

Instytut Pantone wybrał, jak co roku, kolor roku. W 2022 wybór padł na interesujący kolor pod nazwą VERY PERI. Kolor niejednoznaczny- według opisu – niebieski przesycony fioletem, lub fiolet z przebarwieniami niebieskiego.

H jak humor

Niezależnie od wybranej kolorystyki, czy motywu przewodniego, ślubne buttony mogą być klasyczne, eleganckie albo z humorem. Nikogo nie namawiamy oraz nie oceniamy wyboru jednak od lat jednymi z najpopularniejszych grafik przypinkowych są właśnie te najbardziej zabawne, czy to przypadek?

Przypinki Zwariowana para, mimo zmieniających się trendów to od kilku lat nasz numer 1 jeśli chodzi o sprzedaż. Przy okazji jest to jeden z najczęściej modyfikowanych przez nas projektów. Możemy tutaj bez problemu zmienić kolor włosów, oczu lub bukietu panny młodej, aby podobieństwo do Młodej Pary było jak największe. Wiemy też jakie bywają reakcje gości gdy w pewnym momencie orientują się, że te śmieszne ludziki na przypinkach nie są przypadkowe.

Weselne przypinki zwariowana para
fot. Przypinki Zwariowana Para

I jak indywidualny wzór na przypinki ślubne

Żeby było jasne, nawet gdy wybierasz spośród naszych gotowych przypinek na ślub, projekt graficzny poddajemy modyfikacjom. Oczywistą sprawą jest zmiana daty i imion nowożeńców. W wielu projektach możemy dokonać także innych zmian np. dodać jakiś dopisek (dziękujemy za przybycie, bawcie się dobrze, ze mną się nie napijesz itp.) W niektórych wzorach możemy podkreślić indywidualny charakter badzika i zmienić kolory włosów na rysunku lub dodać jakiś charakterystyczny element np. broda, okulary, pieprzyk. Nie jesteśmy specami od karykatur, ale takie drobne zmiany to dla nas żaden kłopot. Oczywiście zawsze przed realizacją zamówienia wysyłamy wizualizację do akceptacji.

J jak jestem…

Jednym z nietuzinkowych sposobów na weselne badziki, jest pozostawienie gościom pola do popisu, a dokładniej miejsca do napisu na przypinkach. Chodzi o to, aby zamówić takie znaczki, na których oprócz obowiązkowych imion pary młodej i daty ślubu, zostaje sporo wolnego miejsca na wpisanie czegoś markerem. Przypinki są zabezpieczone folią i bez problemu można po nich pisać.

Aby zrealizować taki wariant, przypinki należy wyeksponować na jakimś stoliku, w koszyczku lub pudełeczku. Fajny efekt uzyskamy także wkładając je do szklanej kuli. Należy także przygotować kilka markerów, nie za cienkich nie za grubych. Przyda się także krótka instrukcja obsługi oraz komunikat przez mikrofon, że: na stoliku leżą przypinki, każdy gość powinien dopisać coś od siebie i przypiąć sobie przypinkę do ubrania.

Na przypinkach można napisać swoje imię, ksywkę lub coś innego. Nasze doświadczenie podpowiada, że może być przy tym sporo śmiechu i zabawy.

fot. Przypinki ślubne z miejscem do wpisania imienia lub pseudonim

K jak kotylion

Kotyliony, a właściwie rozety to nieco większa ozdoba przypinana do ubrania. W naszym wydaniu jest to falbana przyszyta do okrągłego kartonika, z dwoma ogonkami zwieszonymi do dołu. Centralnie wkomponowany jest ślubny button. Standardowe zapięcie to agrafka, ale możliwe są także krokodylki, nazywane także żabkami.

Kotyliony to dosyć spektakularna ozdoba i jest raczej zarezerwowana dla rodziców pary młodej i świadków. Tak udekorowani będą łatwo wyróżniać się w tłumie gości, a o to właśnie chodzi.

L jak love

Love to uniwersalny i od zawsze popularny element dekoracji weselnych. Także może znaleźć się na weselnych przypinkach. Możemy go połączyć z każdym innym motywem, bo pasuje do wszystkiego.

Warto uniwersalny motyw LOVE zrealizować w kilku wersja kolorystycznych, wówczas kolorowe plakietki mogą stanowić element integracyjny w zabawach prowadzonych przez wodzireja.

M jak motyw przewodni wesela

Każda Panna Młoda wybiera sobie jakiś motyw lub kolor przewodni. Przewija się on w dodatkach i dekoracjach weselnych.

Motyw przewodni, to trochę szersze określenie niż sam kolor. Wybór jest ogromny i w zasadzie niczym nieograniczony. Styl dekoracji może nawiązywać do pory roku w jakiej odbywa się impreza, albo do gatunku kwiatu, albo do kwiatów w jednym kolorze. Oryginalnymi pomysłami są nawiązania do zainteresowań lub profesji młodych. Przygotowywaliśmy ślubne przypinki o tematyce leśnej dla leśników, z plastrem miodu dla pszczelarzy, a także rowerowe, motocyklowe, samochodowe, z piłką koszykową czy strażackie itp.

Przypinki dla nowożeńców lubiących rowerowe wycieczki

Oprócz dekoracji i buttonów pamiątkowych, motyw ślubny powinien się pojawić na zaproszeniach, winietkach i pozostałych elementach. Goście wesela z pewnością docenią taką dbałość o szczegóły.

Kolor przewodni wesela najczęściej widać na butach i bukiecie Panny Młodej oraz krawacie lub muszce Pana Młodego. W każdym roku ogłaszane są specjalne kolory, które wyznaczają główny nurt w modzie i dodatkach na ślub. Oczywiście nie ma nic złego w odstępstwach i jako kolor przewodni możecie sobie wybrać taki, który Wam odpowiada.

fot. Kolor niebieski – motyw przewodni wesela

O jak opakowanie na przypinki ślubne

Standardowo przypinki są pakowane zbiorczo w woreczki strunowe. Podstawowe założenie jest takie, że są wręczane lub przypinane do ubrań w trakcie wesela. Żeby ładnie się prezentowały można je przesypać do koszyczka lub przeźroczystego szklanego naczynia.

Drugim pomysłem jest zamówienie jednostkowego opakowania. Może to być woreczek z organzy lub celofanowy zaklejany woreczek. Najbardziej wypasioną opcją jest woreczek z etykietką wewnątrz. Mamy w ofercie takie gotowe etykietki z nadrukiem: “Udanej zabawy”, “Dziękujemy za przybycie” i podobne. Możemy także wykonać indywidualny nadruk na załączonym bileciku.

Przypinki weselne w pięknym opakowaniu
Przypinki weselne zapakowane w zaklejany woreczek celofanowy z etykietką z papieru eco.

P jak personalizowane przypinki ślubne

Personalizacja weselnych badzików to wariant dla ambitnych 😉 Dla nas nie jest dużym problemem wykonanie na każdej przypince innego nadruku, np. imię i nazwisko gościa to w wersji klasycznej albo imię lub pseudonim i zabawny dopisek. Spersonalizowane znaczki na agrafce mogą posłużyć jako winietki, a te w śmiesznej wersji przyśpieszą proces integracji i mogą stać się sprawcą kupy śmiechu.

W przypadku personalizacji plakietek ważne jest prawidłowe przygotowanie listy gości. Jeśli masz z tym problem przeczytaj mój artykuł o tym jak przygotować listę gości na wesele do zaproszeń, winietek lub spersonalizowanych przypinek. Za tę opcję doliczamy sobie niewielką opłatę.

Przypinki personalizowane (na wesoło :D)

R jak rodzice, czyli przypinki ślubne dla rodziców

Dla rodziców proponujemy specjalne wyróżniające przypinki. Świetnie sprawdzą się także rozety, potocznie nazywane kotylionami. Kotylion jest to specjalnie zszyta wstążka tworząca falbankę z dwoma tasiemkami zwisającymi w dół. W środku znajduje się przypinka. Dla rodziców proponujemy uniwersalne białe kotyliony, treść przypinki wewnątrz może być dowolna i kolorowa.

Rodzice pary młodej to specjalni goście na weselu, warto wyróżnić ich spośród pozostałych gości, w końcu nie wszyscy muszą ich znać.

Przypinki weselne dla rodziców i świadków
fot. Przypinki ślubne przeznaczone dla konkretnej osoby np. Mamy, Babci, Chrzestnego,Świadka…

S jak Strażnik butelki

Przypinka z napisem Strażnik butelki, to element weselnego folkloru. Można “wyznaczyć” kilku zaufanych gości do tego, aby pilnowali czy kieliszki są równo opróżnianie i napełniane. Często tacy strażnicy ujawniają się samoistnie, z potrzeby duszy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyróżnić ich w szczególny sposób. A w sytuacjach, gdy nie ma w danym obrębie sali ochotników, można ich wyznaczyć samodzielnie.

Przypinki dla Strażników butelki weselnej
przypinka strażnik butelki weselnej
Piękny zestaw ślubnych przypinek dla gości, w tym dla strażników weselnego alkoholu 😉

Ś jak świadkowie

Świadkowie, nazywani także Starszymi lub Starostami Weselnymi to ważne osoby na każdym weselu. Pomagają w przygotowaniach i sprawnym przebiegu całej imprezy. Żeby łatwo było ich rozpoznać proponujemy oznaczyć ich specjalnymi przypinkami. Dobrze sprawdzą się ślubne buttony z napisem superświadek i superświadkowa.

Jest to specjalne wyróżnienie i pamiątka, z której na pewno będą dumni.

Przypinka dla najlepszej świadkowej i najlepszego świadka
fot. Przypinki dla najlepszych świadków na świecie
Przypinki dla gości weselnych
Piękny zestaw przypinek weselnych dla gości, rodziców i świadków

T jak teksty

Weselna przypinka może pełnić wiele funkcji. Jedną z nich jest integracja i rozkręcanie imprezy. Na przypinkach można umieścić zabawne teksty toastów weselnych lub pseudonimy gości. Zamiast oficjalnych imion i nazwisk, można podejść do tematu z przymrużeniem oka i kreatywnie. Na każdej twarzy pojawi się uśmiech jak przeczyta na przypince weselnej: Babcia Jadzia, Wujek Zdzisiek, Młodszy Brat, Ciocia Klocia, Ze mną się nie napijesz, Kierowca bombowca, Rozważna i romantyczna itd.

U jak upominek

Jednym z elementów weselnej układanki są upominki dla gości. Pomysłów jest cała masa. Począwszy od tradycyjnego ciasta na odchodne, po różne bibeloty i głupiostójki. Dlaczego przypinka jest idealnym upominkiem? Ponieważ w jej treści można zawrzeć styl wesela, połączyć ją niewidzialną nicią ze wszystkimi innymi elementami. Przypięta do marynarki lub żakietu jest miłym akcentem dekoracji, później przypięta do tablicy korkowej staje się fantastyczną pamiątką.

Przypinki ślubne - prezent dla gości
Pięknie zapakowana przypinka jest idealnym, drobnym prezentem dla Twoich gości

W jak wręczanie przypinek

Przypinki weselne dla gości można wręczyć gościom na kilka sposobów. Generalna zasada im wcześniej tym lepiej. Można to zrobić przy zaproszeniu, przypinki dla gości można także przypiąć przed kościołem, ostatnim dobrym momentem jest początek przyjęcia weselnego. Jedno jest pewne trzeba to wcześniej ustalić i nie zostawiać decyzji na ostatni moment. Jeśli nie jesteście pewni co wybrać zapraszam do lektury artykułu kiedy wręczyć przypinki ślubne.

Przypinki ślubne – piękny upominek dla Twoich gości

Z jak zabawy weselne

fot. Zabawa weselna – pytania dla świeżo upieczonych małżonków

Częstym pomysłem na urozmaiceniem weselnego przyjęcia są rożne zabawy. I nie chodzi tylko o tradycyjne oczepiny, ale także animacje, zabawy i konkursy jakie może prowadzić zespół lub wodzirej.

Żeby było ciekawiej gości można podzielić na różne grupy, a oznaczyć można ich za pomocą badzików. Mogą to być typowe znaczki ślubne, ale w odmiennych, charakterystycznych kolorach. Albo posiadające jakiś detal, sugerujący przynależność do jakiejś grupki. Wodzirej może wydawać różne polecenia, bazując na grupach. Np. “dobieramy się w pary czerwoni, tańczą z zielonymi, niebiescy z żółtymi” itp.

Przypinki ślubne podsumowanie

Mam nadzieję, że tym tekstem rozwiałem wszelkie wątpliwości, co do słuszności pojawienia się znaczków na agrafce na Twoim weselu. Jednocześnie podsunąłem pomysł, jak przypinki mogą urozmaicić całe wydarzenie. Jeśli spodobał Ci się tekst możesz go udostępnić na swoim FB lub polecić znajomym, którzy podobnie jak Ty w niedługim czasie będą brali ślub.

W odpowiedzi na “Przypinki ślubne od A do Z, weselny poradnik”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *