Kategorie
Różne

Przypinki dla morsów

Morsy i foczki wbrew naturze, to bardzo barwne i radosne boskie stworzenia. W zależności od przynależności do grupy i środowiska z jakiego się wywodzą, przyodziewają różne stroje: czapki, szaliki, rękawiczki, szlafroki, ręczniki. Gadżety dla morsów są powszechnymi atrybutami, na szczególną uwagę zasługują – przypinki dla morsów.

Klubowe przypinki dla morsów

Przypinki dla morsów (Gdański Klub Morsów, Morsy Zielonka, Krio-faza Pruszków, Wałbrzyskie Morsy)

Podstawową wersją morsowych przypinek, są tzw. znaczki klubowe. Na przypinkach znajduje się logo klubu, stowarzyszenia lub grupy morsowej.
Takie przypinki można nosić na ubraniach, torbach lub plecakach, zwłaszcza gdy nie są one oznaczone barwami danej grupy w postaci haftu lub innego nadruku.
Drugą bardzo pożądaną funkcją jest, możliwość wymiany na przypinki z innymi zaprzyjaźnionymi grupami morsowymi lub spotkanymi na eventach morsowych. Wymiana przypinek morsowych to stara tradycja, kultywowana przez wielu miłośników mroźnych kąpieli.

Przypinki na imprezę morsową

Osoby morsujące to wyjątkowa część populacji. Nie dość, że sama kąpiel w lodowatej wodzie jest dla osób postronnych czymś niesamowitym. To w trakcie sezonu morsowego, czyli mniej więcej od października do kwietnia, prowadzą bardzo intensywne życie towarzyskie.

Przypinki na otwarcie sezonu morsowego

Otwarcie sezonu morsowego to pierwsza z obowiązkowych imprez w kalendarzu morsów. Z reguły przypada na październik lub listopad. Dla wielu morsów jest to faktycznie pierwsza kąpiel w sezonie. Najbardziej aktywni wchodzą do wody z końcem lata gdy plaże i kąpieliska opuszczą tradycyjni plażowicze.

Bardzo popularnym elementem towarzyszącym otwarciu sezonu morsowego są okolicznościowe przypinki.

Przypinki na bieg morsów

Przypinki na bieg morsów

Jakoś tak się składa, że wiele osób morsujących trenuje także bieganie. A może jest tak, że to biegacze chętnie morsują. Jest to dylemat na równi rozpatrywany z tym, co było pierwsze jajko czy kura.
Wynika to chyba z tego, że morsowanie jest elementem dbania o zdrowie i ogólnie pojętego zdrowego trybu życia. Więc idzie w parze z innymi aktywnościami.
Być może ma to związek także z tym, że bieg jest jedną z popularniejszych form obowiązkowej rozgrzewki przed i po kąpieli w lodowatej wodzie.
Tak czy siak rożnego rodzaju biegi to aktualnie bardzo popularne formy morsowych imprez. Dla przykładu w Szczytnie organizowane są: Bieg do przerębla….

W zależności od regionu, morsuje się w zalewach, jeziorach, rzekach, górskich potokach i oczywiście w morzu. Kalendarze morsowe, zwłaszcza w najchłodniejszym okresie roku, czyli przełomie stycznia i lutego pękają w szwach.
Często w trakcie jednego weekendu, odbywa się tyle imprez, że trzeba wybierać, na którą zorganizować wyjazd. Czasem dla podtrzymania międzyklubowych przyjaźni wysyła się tylko reprezentację.

Zlot Morsów – największa impreza sezonu

Największą w Polsce imprezą tego typu jest organizowany od kilkunastu lat Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie. Przy okazji Mielno walczy o Rekord Guinnessa w ilości osób kąpiących się w zimnej wodzie. W roku 2020 do Bałtyku weszło ok 6000 morsów z Polski i zagranicy.

Przypinki na zakończenie sezonu morsowego

Przypinki na koniec sezonu morsowego

Zakończenie sezonu morsowego, to chyba najmniej radosna z imprez w morsowym kalendarzu. Na szczęście rozpoczynająca się wiosna i słońce, które spędza na niebie co raz to więcej czasu, zapewnia wszystkim odpowiednią ilość witaminy D i poprawia humor.

Tradycyjnie już wiele środowisk morsowych na tę okazje specjalnie przygotowuje okolicznościowe gadżety dla morsów.

Przypinki ze stażem dla morsów

Przypinka “Jestem Morsem od…”

Z morsami jest jak z winem im starszy tym lepszy. Nie chodzi jednak o wiek morsa, a tym bardziej foczki, bo jak wiadomo kobiet o wiek się nie pyta. Nie mniej jednak staż morsowych kąpieli jest atrybutem godnym pochwały. Z tego też powodu popularność zdobywają morsowe przypinki stażowe, z napisem: “Morsuje od…” i “Moja pierwsza kąpiel była w roku…”.

Różne gadżety dla morsów i foczek

Klubowe przypinki dla morsów

Po za typowymi imprezami, o których pisałem powyżej, poszczególne grupy morsów mają swoje wyjątkowe zwyczaje lub wydarzenia. Obchodzą własne rocznice, wspierają charytatywne akcje. Na tego typu wydarzenia dobrze sprawdzą się przypinki z własnym logo i napisem.

Żeby zamówić indywidualne przypinki, nie trzeba mieć nawet gotowej grafiki. Wystarczy przesłać mniej więcej przygotowany zarys, koncepcję i elementy graficzne, takie jak logo, zdjęcie. Przygotowanie projektu i przesłanie do akceptacji to standard.

Personalizowane przypinki dla morsów

Dla jednej z zaprzyjaźnionych z nami grup – Morsy Siemiatycze, mieliśmy okazję wykonywać personalizowane przypinki.

Przypinki dla foczek z miejscem na wpisanie imienia
Przypinki dla morsów z miejscem na wpisanie imienia

Personalizowane przypinki, czyli każda przypinka ma nadrukowane inne imię. Takie przypinki pełnią rolę identyfikatorów. Pomagają przełamać lody, zwłaszcza na większych imprezach. Choć trzeba przyznać, że morsy z zasady nie mają problemów z łamaniem lodu 😉

Gotowe przypinki dla morsa i foczki

Małe morsowe przypinki na czapkę
Przypinki morsowe dla Foczek

Dla miłośników przypinek, którzy zbierają przypinki lub potrzebują ich na wymianę z członkami innych klubów, w naszym sklepie internetowym znajduje się kilkadziesiąt różnych przypinek z morsowymi grafikami. A oferta co roku powiększa się o nowe pozycje.

Jeśli masz jakiś ciekawy pomysł na morsową przypinkę, możesz śmiało zgłosić się do nas, przygotujemy nowy wzór.

Jakie jest minimalne zamówienie na przypinki dla morsów?

Nie musisz się, tym przejmować, ponieważ zamówienia na przypinki dla morsów realizujemy od 1 sztuki. Niezależnie czy jest to nasz gotowy produkt w sklepie, czy przypinki z indywidualnym nadrukiem klubu morsowego.

Inne gadżety dla morsów

Oprócz najbardziej popularnych gadżetów dla morsów, jakimi są przypinki na agrafkę, podpowiadam kilka innych rozwiązań wartych uwagi.

Breloki dla morsów

Breloczek dla morsa

Brelok dla morsów, to bardzo praktyczny gadżet morsowy. Dyskretnie przypomina o przynależności do elitarnego grona morsów.

Magnesy dla morsów

Magnesy na lodówkę dla morsów, to pomysł na urozmaicenie gamy gadżetów morsowych. Zabawny napis w stylu: “Jestem morsem, dlatego często zaglądam do lodówki”, to pomysł na prezent lub dodatek do pakietu startowego na bieg morsów.

Magnesy z otwieraczem do butelek dla morsów

Magnes z otwieraczem dla morsa

Magnes z otwieraczem do piwa, to coś w sam raz dla rasowego morsa. Idealnie sprawdzi się jako upominek dla morsów na dzień chłopak lub obchodzony 24 listopada Międzynarodowy Dzień Morsa.

Lustereczka dla foczek

Lusterka i przypinki dla morsów z okazji Walentynek

Lusterka dla foczek, to nasza odpowiedź na magnesy z otwieraczem dla morsów. W myśl zasady dla każdego coś miłego. “Lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszą foczką na świecie” 🙂 Do kompletu idealnie pasuje welurowy woreczek. I mamy już gotowy prezent dla foczek na Morsowe Walentynki lub Morsowy Dzień Kobiet.

Gdzie kupić przypinki dla morsów?

Przypinki dla morsów, najłatwiej jest kupić przez internet. Specjalną ofertę gadżetów skrojoną na miarę morsów i foczek znajdziesz w sklepie przypinka.pl.

Przy odrobinie szczęścia możesz nas spotkać na jakimś wydarzeniu morsowym i kupić przypinki lub magnesy na żywo.

Stoisko przypinka.pl na Walentynkowym Pikniku Morsów (Szczytno, Morsy Szczytno #RESET). W czasie pikniku można było obejrzeć oraz zakupić przypinki dla morsów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *