Kategorie
Szkoła

Upominki dla uczniów na koniec roku szkolnego – 7 pomysłów

Z okazji zakończenia roku szkolnego obok świadectw ukończenia klasy, często wręczane są drobne upominki dla uczniów na koniec roku szkolnego. Zakończenie roku jest to wyczekiwany moment zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. To symboliczne zakończenie okresu edukacji i początek niezwykłego czasu wakacji.

W zależności od tradycji w danej szkole upominki dla uczniów kupują rodzice z tzw. Trójki Klasowej lub wychowawca. Pieniądze mogą pochodzić ze specjalnej składki, albo z reszty jaka została np. z wycieczki. Zdarza się także, że drobne upominki funduje wychowawca. Moim zdaniem to miły zwyczaj i nie ma w tym nic złego.

Ile wydać na upominki dla uczniów na koniec roku szkolnego?

Z założenia upominek, kojarzy się z czymś niedużym, drobnym, więc cena także powinna być niewielka. Za kilka złotych można spokojnie kupić coś bardzo atrakcyjnego, o czym dowiesz się w dalszej części artykułu. Najdroższe w tym zestawieniu będą chyba książki, ale tu też nie ma co przesadzać i górną granicę można ustalić gdzieś między 20, a 30 złotych.

Książki jako upominek dla uczniów

Jest to tradycyjna forma upominku dla ucznia na zakończenie roku szkolnego. Zdecydowanie odradzam pozycje naukowe, lektury itp. Chciałoby się powiedzieć: Hello! Zaczynają się wakacje! Koniec szkoły, koniec nauki. Hulaj dusza – piekła nie ma.
W zależności od wieku dzieci, tytuły mogą bardzo się różnić. Powinieneś zwrócić także uwagę na indywidualne cechy i zainteresowania dziecka.

Książki jako upominki dla uczniów na koniec roku szkolnego
Książki jako upominki dla uczniów na koniec roku szkolnego

Można kupić całej klasie jednakową książkę, inne dla chłopaków inne dla dziewczyn lub podzielić klasę na kilka grup zainteresowań i wybrać kilka książek. Najbardziej wypasiony wariant to książki dobrane indywidualnie dla każdego ucznia.
Niezależnie od tego którą opcję z powyższych wybierzesz, dedykacja to jest coś nad czym warto się dobrze zastanowić. Może przybrać formę osobistego listu do ucznia. Nawet jeśli odbiorcą jest uczeń młodszej klasy, który nie do końca może taki wpis zrozumieć. Książka z osobistą dedykacją, to coś więcej niż sama książka. Doceni się ją po latach.

Ambitne upominki dla uczniów: Zabawki manipulacyjne – gadżety zręcznościowe

Mam tu namyśli takie przedmioty jak klasyczna Kostka Rubika oraz różne jej odmiany. Także inne drewniane lub metalowe układanki, które trzeba złożyć lub rozłożyć.

Małe zabawki logiczne - dobry pomysł na upominki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego
Małe zabawki logiczne – dobry pomysł na upominki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego

Przy okazji, jeśli po wakacjach spotykacie się w tym samym składzie można rzucić klasie wyzwanie. Np. kto rozwiąże zagadkę, nauczy się układać kostkę Rubika itd. dostanie we wrześniu 5 za aktywność albo dostanie 1 bonusowe nieprzygotowanie do wykorzystania w nowym roku szkolnym.

Jeśli zdecydujesz się na kostkę Rubika, wbrew pozorom nie jest trudno nauczyć się odpowiednich algorytmów. We wrześniu będzie można zorganizować zawody w układaniu kostki na czas.

Decydując się na inne układanki, upewnij się, że nie są zbyt łatwe 😉 Te które da się rozkminić w kilka minut nie nadają się. Polecam w tym miejscu coś rewelacyjnego mianowicie drewniane klocki 6 zmysł. Kiedyś sprzedawała je polska firma pod taką właśnie nazwą. Z pewnością można znaleźć inną wersję.

Wiele lat temu zabrałem te klocki na biwak harcerski, niektórych doprowadzały do szału, padały groźby że zostaną spalone w ognisku. Niektórzy siedzieli nocami z latarką próbując je ułożyć, są mega wciągające. Tylko nielicznym udało się je ułożyć, ten komu się to w końcu powiodło zyskiwał sławę i szacunek. Jednocześnie rozwiązanie zagadki było największą tajemnicą.

Wspólny wypad

Mam na myśli wspólne miłe spędzenie czasu. Celowo nie użyłem słowa wycieczka, bo za bardzo kojarzy się ze szkolną wycieczką.

Gdzie wychowawca może wyskoczyć z klasą na koniec roku szkolnego?

Na lody – taką atrakcję można zaplanować wcześniej, wynegocjować w lodziarni zniżkę, albo umówić się wcześniej na konkretną godzinę, żeby za ladą przez chociaż 10-15 minut był dodatkowy pracownik, aby usprawnić obsługę Waszej grupy.

Klasowy wypad do lodziarni
Wspólny wypad do lodziarni jako prezent dla uczniów na koniec roku szkolnego

Można się również wybrać do parku trampolin czy sali zabaw. Wówczas warto zamówić salę tylko dla grupy.

Magnesy ze zdjęciami jako upominki dla uczniów na koniec roku szkolnego

To szczególna i wyjątkowa pamiątka, nie do podrobienia. Nadaje się do każdej klasy, bez względu na wiek. Od pierwszej w szkole podstawowej po klasę maturalną w szkole średniej. Taki upominek dla uczniów, to strzał w dziesiątkę. Przy okazji zamawiając kilka dodatkowych sztuk można wręczyć je wychowawcy, dyrekcji lub ulubionym nauczycielom.

Magnes ze zdjęciami uczniów na zakończenie roku szkolnego
Magnes ze zdjęciami uczniów na zakończenie roku szkolnego

Najlepsze upominki dla uczniów na koniec roku szkolnego w czasie epidemii i zdalnego nauczania.

Dzisiaj jest druga połowa maja 2020 roku. Szkoły są zamknięte już półtora miesiąca i najprawdopodobniej nie zostaną otwarte do końca roku szkolnego. Oznacza to, że niektórzy uczniowie nie będą widzieli się na żywo ponad 3 miesiące. Dodając do tego wakacje, przy założeniu, że nowy rok szkolny rozpoczniemy normalnie we wrześniu, da to prawie pół roku odosobnienia.

Dlatego naszym zdaniem najlepszym pomysłem na upominek dla uczniów (i nauczycieli) są magnesy z mozaiką zdjęć całej klasy.

Klasowe magnesy ze zdjęciami - prezent dla uczniów nie tylko na zakończenie roku szkolnego
Klasowe magnesy ze zdjęciami – upominki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego

Jak zrobić magnesy klasowe ze zdjęciami?

W dobie powszechnej cyfryzacji, to bardzo proste. Wystarczy poprosić wszystkich uczniów i wychowawcę klasy o zrobienie sobie selfie. Zdjęć nie trzeba specjalnie obrabiać, jedyna uwaga to taka, żeby były w miarę możliwości wyraźne. Głupie miny są jak najbardziej dozwolone 😉

Zamówienie można złożyć przez nasz sklep przypinka.pl wybierając wariant z odpowiednią ilością kwadracików. Ewentualną treść napisów: klasa, rok, miasto podaj w uwagach do zamówienia, zbiór zdjęć (mogą być spakowane do jednego pliku) prześlij mailem po złożeniu zamówienia. Przed produkcją wyślemy do Ciebie wizualizację do akceptacji.

Same magnesy mogą być super niespodzianką, dlatego odradzamy zbiorowe konsultacje 🙂 W przesłanej wizualizacji sprawdź poprawność napisów oraz czy nikt nie został pominięty.

Magnesy i lusterka z motywującymi hasłami jako upominki dla uczniów na koniec roku szkolnego

Magnesy i lusterka z motywującymi hasłami to wyjątkowa pamiątka dla uczniów. Nadaje się świetnie od starszych klas szkoły podstawowej po klasę maturalną w szkole średniej. Taki upominek dla uczniów, to strzał w dziesiątkę.

Lusterka z motywującymi hasłami jako upominki dla dziewczyn na zakończenie roku szkolnego

Dla dziewczyn proponujemy małe, kieszonkowe lusterko np. z napisem “Zawsze bądź sobą” lub sentencją: “You are smart, strong, beautiful and capable of anything”. Takie lusterko to bardzo przydatny gadżet, który będzie im służył każdego dnia – małe lusterko jest przecież obowiązkowym elementem wyposażenia każdej damskiej torby, torebki czy plecaka. 

Motywujące lusterko - super pomysł na prezent dla dziewczyn na zakończenie roku szkolnego
Motywujące lusterko – super pomysł na prezent dla dziewczyn na zakończenie roku szkolnego

Magnesy z motywującymi hasłami jako upominki dla chłopaków na zakończenie roku szkolnego

Dla chłopaków proponujemy motywujące magnesy np. “You are awsome” lub “Don’t wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect”. Taki magnes nie dość, że daje do myślenia to jeszcze przytrzyma wszystkie ważne notatki i zdjęcia na tablicy magnetycznej.

Motywujący magnes - super pomysł na prezent dla chłopaków na zakończenie roku szkolnego
Motywujący magnes – super pomysł na prezent dla chłopaków na zakończenie roku szkolnego

Dodatkowo magnesy i lusterka można zapakować w ozdobne welurowe woreczki i drobny szkolny prezent staje się wówczas eleganckim upominkiem.

Upominek dla uczniów na koniec roku szkolnego – brelok do kluczy

Brelok do kluczy to praktyczny gadżet, w sam raz na drobny upominek dla ucznia. Dodatkowa możliwość zrobienia dowolnego nadruku zwiększa jego atrakcyjność.

Dwustronne breloki, wykonane ze stali pokryte galwanicznie powłoką antykorozyjną, zakończone krótkim łańcuszkiem z kółkiem do kluczy. Są bardzo solidne, posłużą zatem wiele lat. Po dwóch stronach możemy umieścić 2 niezależne grafiki.

Z jednej strony może być logo szkoły, z drugiej klasa. Za drobną opłatą nadruki mogą być spersonalizowane i każdy brelok z jednej strony może posiadać indywidualne imię lub ksywkę, a z drugiej np. nazwę szkoły i klasy.

Odradzam długie sentencje czy inne napisy, ponieważ wkładka z nadrukiem ma średnicę 25 mm, to mniej więcej tyle co moneta 5zł. Z tego powodu umieszczenie długiego tekstu będzie skutkowało użyciem czcionki w niewielkim rozmiarze.

Ile kosztują breloki na zakończenie roku szkolnego?

Ceny breloków, które znajdują się w naszych szkolnych gotowych produktach wahają się od 5,99 do 8,49 zł. Cena w tym przypadku zależy od rodzaju breloku – jednostronny czy dwustronny oraz rodzaju projektu (produkty ze zdjęciami są droższe).

Breloki jednostronne są tańsze – posiadają nadruk z jednej strony. Breloki dwustronne są droższe i można na nich umieścić nadruk z obu stron (taki sam, bądź różny).

Personalizowanie, czyli umieszczenie na każdym breloku innego imienia lub ksywki, wiąże się z dopłatą w wysokości 37 groszy do każdej sztuki.

Czy te 6-8 złotych za taki solidny brelok to dużo? To mniej więcej tyle co 2-3 gałki lodów w lodziarni. Oceń sam.

Breloki do kluczy - jako upominki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego
Breloki do kluczy – jako upominki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego

Fotoksiążka jako upominek dla uczniów na koniec roku szkolnego

Fotoksiążki są super. Mają niestety dwie spore wady.

Pierwsza to cena, w zależności od ilości stron jest to przynajmniej 50zł za sztukę. Przy takim wydatku z drobnego upominku robi się nam spory prezent.

Po drugie, żeby zaprojektować ciekawą foto książkę, potrzebujesz sporego zbioru zdjęć. Najlepiej jak zdjęcia są z całego roku szkolnego, no i najważniejsza sprawa nikogo nie może na nich zabraknąć. Jeżeli wcześniej nie wpadłeś na ten pomysł, w czerwcu może być za późno.

Akcesoria wakacyjne lub wycieczkowe na upominki dla uczniów

W tej kategorii proponuję coś mniej gadżeciarskiego, a bardziej praktycznego. Z powodzeniem takie przedmioty znajdziesz w dużych sklepach sportowych. Potrzebny budżet to od kilku do kilkunastu złotych maksymalnie 20 zł. Odradzam takie zakupu w “chińskich sklepach”, bo jakość tam kupionych produktów jest bardzo kiepska.

Co kupić dla młodego podróżnika? - pomysły na upominki dla uczniów na koniec roku szkolnego
Co kupić dla młodego podróżnika? – pomysły na upominki dla uczniów na koniec roku szkolnego

Jakie akcesoria wycieczkowe lub wakacyjne kupić?

  • mała latarka (biwakowa, z dynamem lub czołówka)
  • komin, bandana, chustka na szyję – idealne na koronahisterię
  • kurtka lub ponczo przeciwdeszczowe
  • plecaczek wycieczkowy
  • bidon

Do plecaka można dodać coś ekstra, np. pamiątkową przypinkę na koniec roku szkolnego. Będzie to miły akcent nawiązujący do szkoły.

Podsumowanie 7 pomysłów na upominki dla ucznia na koniec roku szkolnego

Nie mogę jednoznacznie wskazać, który z pomysłów jest najlepszy. Wybór zależy od wielu czynników. W pierwszej kolejności od wieku uczniów. Także od specyfiki danej szkoły i klasy. Czym interesują się dzieci. Jakie są relacje z wychowawcą i między uczniami.

Możesz wybrać tradycyjną książkę, koniecznie z osobistą dedykacją lub postawić na wspólną chwile poza szkolnymi murami.

Jeśli widzicie się w tym samy składzie we wrześniu ogłoś summer challenge z Kostką Rubika lub drewnianymi klockami 6 Zmysł.

Jeżeli stawiasz na coś sentymentalnego wybierz klasowy fotomagnes na lodówkę, brelok do kluczy lub foto książkę.

Preferujesz praktyczne rozwiązania, zrób zakupy w sklepie sportowym.

Opisaliśmy tutaj różne uniwersalne pomysły, jeśli chcesz z artykułu Pamiątki dla uczniów na zakończenie roku szkolnego 2019/2020 dowiesz się jakie pamiątki dla dzieci były popularne na koniec roku szkolnego 2019/2020 oraz dlaczego warto obdarowywać uczniów.

Mam nadzieję, że wśród moich 7 propozycji znajdziesz coś dla siebie i tym samym artykuł będzie pomocy. Napisz w komentarzu, który pomysł najbardziej Ci się podoba.

2 odpowiedzi na “Upominki dla uczniów na koniec roku szkolnego – 7 pomysłów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *